امروز سه شنبه۲۰ آذر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۳:۰۸
آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۷/۰۳/۰۸ ،‌ ۱۰:۵۷

فرانسه صفر – پرتغال یک+تصاویر

انتشار: دوشنبه, ۲۱ تیر ۱۳۹۵ / ساعت ۰۷:۲۱:۲۲ |
کد خبر: 2942 |
بازدید: 548 بازدید |
بدون دیدگاه
چاپ
ایمیل
:

دیدار نهایی جام پانزدهم فوتبال اروپا از ساعت ۲۳:۳۰ دیشب با مصاف فرانسه مقابل پرتغال در شهر پاریس آغاز شد و در پایان ۱۲۰ دقیقه تلاش دو تیم، این پرتغالی‌ها بودند که با تک گل ادر فاتح میدان شده و برای نخستین بار قهرمانی در یک تورنمنت ملی در سطح بزرگسالان را تجربه کنند.  در […]

دیدار نهایی جام پانزدهم فوتبال اروپا از ساعت ۲۳:۳۰ دیشب با مصاف فرانسه مقابل پرتغال در شهر پاریس آغاز شد و در پایان ۱۲۰ دقیقه تلاش دو تیم، این پرتغالی‌ها بودند که با تک گل ادر فاتح میدان شده و برای نخستین بار قهرمانی در یک تورنمنت ملی در سطح بزرگسالان را تجربه کنند. 

در حالت عادی امشب این میزبان بود که با گریزمان آقای گل تورنمنت و سایر ستاره‌هایش شانس بیشتری برای پیروزی و فتح جام در پاریس داشت؛ اما پرتغالی‌ها که همیشه نشان داده‌اند با روحیه جنگندگی می‌توانند معادلات را تغییر دهند، بدون داشتن کاپیتان رونالدو صد دقیقه زیر فشار فرانسه طاقت آوردند تا برای اولین بار فاتح اروپا شوند. 

نکته عجیب اینکه پرتغالی‌ها تنها با یک پیروزی طی ۹۰ دقیقه قانونی در هفت مسابقه خود، قهرمان شدند. آن‌ها هر سه بازی دور مقدماتی را با تساوی پشت سر گذاشتند و یکی از چهار تیمی بودند که به لطف قانون جدید یورو و ۲۴ تیمی شدن آن با مقام سومی گروه، صعود کردند! 
آن‌ها سپس کرواسی را در وقت اضافه، لهستان را در پنالتی‌ها و فرانسه را در وقت اضافه مغلوب کردند و تنها در دیدار مقابل ولز در نیمه نهایی موفق شدند با نتیجه دو بر صفر در‌‌ همان نود دقیقه حریف را شکست دهند. 

سرمربیان دو تیم، ترکیب اصلی خود برای حضور در بازی فینال را اینگونه معرفی کرده‌اند.

فرانسه: لوریس، سانیا، کوشیلنی، اومتیتی، اورا، پوگبا، ماتوئیدی، سیسوکو، گریزمان، پایت، ژیرو

پرتغال: روی پاتریسیو، سوارس، په په، فونته، گریرو، ماریو، کاروالیو، سیلوا، سانچس، نانی، رونالدو(۲۳-کوارشما)

 

دقیقه صفر / فرانسه 0 - پرتغال 0 / دوئل گریزمان و رونالدو برای فتح یورو و توپ طلا

 

تصویری از رختکن تیم ملی فرانسه پیش از ورود بازیکنان برای پوشیدن لباس مسابقه و ورود به زمین.

 

دقیقه صفر / فرانسه 0 - پرتغال 0 / دوئل گریزمان و رونالدو برای فتح یورو و توپ طلا

 

تصویری از مدال قهرمانی یورو ۲۰۱۶ که در پایان این مسابقه به بازیکنان و اعضای تیم فاتح اهدا خواهد شد.

 

دقیقه صفر / فرانسه 0 - پرتغال 0 / دوئل گریزمان و رونالدو برای فتح یورو و توپ طلا

 

جام قهرمانی در دستان ژاوی اسطوره بارسلونا و بازیکن پیشین تیم ملی اسپانیا به ورزشگاه آورده شد.

 

دقیقه 60 / فرانسه 0 - پرتغال 0 / رونالدو در بیست دقیقه مصدوم و تعویض شد +تصاویر

 

تصویری از مراسم آغازین دیدار فینال یورو ۲۰۱۶

 

دقیقه 16 / فرانسه 0 - پرتغال 0 / دوئل گریزمان و رونالدو برای فتح یورو و توپ طلا


دقیقه ۴: نخستین فرصت بازی با ارسال بلند و عمقی سانچز به پشت مدافعان فرانسه بوجود آمد که نانی بعد از کنترل دشوار، توپ را با فضای بالای دروازه زد. 

دقیقه ۷: گریزمان با فضایی که فرار سیسوکو و سانتر کوتاه پایت برایش فراهم کرده بود پشت محوطه شش قدم صاحب موقعیت شد اما ضربه پای چپ او بسیار بد از کنار دروازه با فاصله به بیرون رفت.

 

دقیقه 27 / فرانسه 0 - پرتغال 0 / کابوس میهمان؛ رونالدو مصدوم و تعویض شد+تصاویر

 

دقیقه ۹: رونالدو با خطای شدید دیمیتری پایت تکنیکی مصدوم شد و برای دقیقه‌ای از زمین بیرون رفت تا مداوا روی پای او انجام شود. کریس به شدت احساس درد می‌کرد. داور کارتی به هافبک فرانسه نشان نداد.

 

دقیقه 51 / فرانسه 0 - پرتغال 0 / رونالدو در بیست دقیقه مصدوم و تعویض شد +تصاویر

 

دقیقه ۱۰: سانتر ماتویدی پشت په په روی سر گریزمان تندوتیز فرود آمد اما ضربه زیبای سر گریزمان با چرخش بسیار را پاتریسیو با نوک انگشتان به کرنر فرستاد.

 

دقیقه 27 / فرانسه 0 - پرتغال 0 / کابوس میهمان؛ رونالدو مصدوم و تعویض شد+تصاویر

 

دقیقه ۱۹: مهم‌ترین اتفاق بازی مصدومیت رونالدو پیش از رسیدن بازی به دقیقه بیستم است. کریس که این بازی غیر از فتح یورو ۲۰۱۶ برای او حکم رقابت با گریزمان برای فتح توپ طلا را دارد برای دقایقی با چشمانی اشکبار از زمین مسابقه خارج شد و با تلاش پزشکان به میدان بازگشت؛ اما وقتی برای سومین بار روی چمن دراز کشید، مشخص شد که توان ادامه بازی را ندارد. در حالی که دشان هنگام خروج رونالدو روی برانکارد به او دلداری داد، فرانسوی‌ها درون استادیوم به شکل محسوسی به شادی پرداختند و کنار برج ایفل نیز جشن بی‌سابقه‌ای شبیه زدن گل در فینال (!) برپا شد.

 

دقیقه 27 / فرانسه 0 - پرتغال 0 / کابوس میهمان؛ رونالدو مصدوم و تعویض شد+تصاویر

 

دقیقه 41 / فرانسه 0 - پرتغال 0 / کابوس میهمان؛ رونالدو مصدوم و تعویض شد+تصاویر

 

دقیقه 72 / فرانسه 0 - پرتغال 0 / مصدومیت زودهنگام و تعویض رونالدو، گل نزنی گریزمان! +تصاویر

 

دقیقه ۳۴: سیسوکو روی ارسال کوتاه کرنر، دریبل زیبای درون محوطه جریمه به سدریک زد و بعد از عبور توپ با پشت پا از میان دو پای وی شوتی محکم روانه دروازه کرد که پاتریسیو فقط با کف دست برگشت داد. 

دقیقه ۵۸: بالاخره گریزمان فرصت پیدا کرد که از مدافع مستقیمش عبور کند اما ضربه نهایی آرام او با زاویه از دروازه پرتغال در دست‌های پاتریسیو آرام گرفت. 

دقیقه ۶۶: کینگزلی کومان در جناح چپ پس از دریبل مدافع روبه رو سانتری استادانه روی پیشانی گریزمان ارسال کرد اما این مهاجم آماده از فاصله دو قدمی دروازه توپ را به بالا زد! 

دقیقه ۷۵: کومان با نفوذ در محوطه جریمه پرتغال برای خودش موقعیت شوتزنی ایجاد کرد و ضربه زمینی و زاویه مخالف او را پاتریسیو با مهارت دفع کرد تا قهرمان تیمش تا این دقیقه از بازی باشد. 

دقیقه ۸۰: سانتر نانی می‌رفت تا اتفاقی به گل پرتغال تبدیل شود اما نوک انگشتان لیوریس توپ را با کمک تیر دروازه بیرون کشید و در برگشت هم برگردان کوارشما در آغوش گلر فرانسه آرام گرفت.

 

دقیقه5وقت اضافه/فرانسه0-پرتغال0/تیردروازه، فینال بدون گل را به وقت اضافه برد+تصاویر

 

دقیقه ۸۴: شوت سرکش سیسوکو با دفع ناقص پاتریسیو به گریزمان رسید و سانتر او با ضربه سری آرام در آغوش گلر آماده پرتغال آرام گرفت. 

دقیقه ۹۰+۳: ژینیاک پشت به دروازه درون شش قدم صاحب توپ شد و با فریب بدن، په په مدافع پرتغال را جا گذاشت تا با یک ضربه آرام از کنار دستان پاتریسیو توپ را عبور دهد اما ضربه به تیر عمودی خورد و توپ به زمین برگشت.

 

دقیقه5وقت اضافه/فرانسه0-پرتغال0/تیردروازه، فینال بدون گل را به وقت اضافه برد+تصاویر

 

دقیقه ۵ وقت اضافه: ارسال ضربه ایستگاهی به درون محوطه جریمه فرانسه با ضربه سر په په جلو کشیده در حالت نامتعادل همراه شد که با اختلاف بسیار کم از کنار دروازه به بیرون رفت تا آه رونالدو روی نیمکت بلند شود. 

دقیقه ۱۳ وقت اضافه: پرتغال صاحب یک ضربه کرنر شد و با ضربه سر کاروالیو تا آستانه زدن گل پیش رفت اما لیوریس توپ به زمین خورده شده را به سختی و با گف دستان برگشت داد تا ناجی فرانسه باشد. 

دقیقه ۱۸ وقت اضافه: پرتغال صاحب ضربه کاشته یا‌‌ همان ضربه آزاد شد و توپ موتینیو به تیر افقی خورد

گل پرتغال / دقیقه۱۹ وقت اضافه: ادر کار را تمام کرد و با یک ضربه دقیقه درازه طلسم شده لیوریس را باز کرد تا فریاد شادی یاران و هموطنان رونالدو در پاریس به گوش برسد.

 

فرانسه 0 - پرتغال 1/ یاران رونالدو پاریس را فتح کردند - سکوت مرگبار فرانسوی ها +تصاویر

 

فرانسه 0 - پرتغال 1/ یاران رونالدو پاریس را فتح کردند - سکوت مرگبار فرانسوی ها +تصاویر

 

دقیقه ۱۲۲: آخرین فرصت گل فرانسه هم درون محوطه جریمه پرتغال توسط مدافعان می‌ه‌مان بلوکه شد تا خروس‌ها دیگر آواز نخوانند.

 

منبع: تابناک ورزشی

VN:F [1.9.20_1166]
Share

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *